REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Develia kupiła niezabudowaną działkę pod nową inwestycję w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Develia kupiła niezabudowaną działkę pod nową inwestycję w Gdańsku
Jeden z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. z Wrocławia kupiła nową nieruchomość w Trójmieście pod realizację swojej kolejnej inwestycji w tej części Polski. Tym razem w Gdańsku.
W Łodzi zostało otwarte Branżowe Centrum Umiejętności sektora transportu kolejowego artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi zostało otwarte Branżowe Centrum Umiejętności sektora transportu kolejowego
W środę 27 stycznia przy ul. Wodnej 34 oficjalnie zostało otwarte Branżowe Centrum Umiejętności utworzone przy Salezjańskich Szkołach Rzemiosł w Łodzi. Ośrodek jest znakomitym przykładem nowoczesnego i zintegrowanego podejścia do edukacji zawodowej.
SAVILLS: Aktywność deweloperów w regionach przekłada się na wzrost średniej stopy pustostanówartykuł
Pokaż artykuł
SAVILLS: Aktywność deweloperów w regionach przekłada się na wzrost średniej stopy pustostanów
W pierwszych trzech miesiącach 2023 r. nowa powierzchnia biurowa, łącznie 68 100 mkw., została dostarczona tylko w trzech miastach: w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Jak podaje międzynarodowa firma doradcza Savills, na koniec marca br. na rynku znajdowało się ponad 1 mln mkw. dostępnej powierzchni, co przekłada się na wzrost średniej stopy pustostanów do blisko 16%.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW planuje zwiększyć finansowanie magazynów energii w Polsce
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskuje fundusze i tworzy założenia nowych programów finansowania magazynów energii elektrycznej i magazynów ciepła.
Kolejna potężna inwestycja w Rzeszowie. Skorzysta miasto i pobliskie gminyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna potężna inwestycja w Rzeszowie. Skorzysta miasto i pobliskie gminy
Kolejna potężna inwestycja w stolicy Podkarpacia. Skorzysta miasto i pobliskie gminy. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczyna kolejną wielką inwestycję. Spółka podpisała umowę na budowę dwóch osadników wtórnych w rzeszowskiej oczyszczalni ścieków. Koszt inwestycji to blisko 47 milionów złotych.
Więcej polskiego gazu ziemnego z zachodniopomorskich złóż ORLENUartykuł
Pokaż artykuł
Więcej polskiego gazu ziemnego z zachodniopomorskich złóż ORLENU
ORLEN zwiększył o 700 mln m sześć. zasoby wydobywalne gazu ziemnego ze złoża Trzebusz, zlokalizowanego w gminie Trzebiatów, w województwie zachodniopomorskim. Dzięki temu łączne zasoby wydobywalne gazu ziemnego w tym rejonie wzrosły do 2,3 mld m sześć. Działania te wpisują się w realizację strategii ORLEN dotyczącej rozwoju krajowej produkcji gazu, który jest niezbędnym paliwem dla transformacji energetycznej i kluczowym surowcem dla przemysłu.
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowyartykuł
Pokaż artykuł
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowy
W dniu 18 lutego 2026 roku przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), a także ElectroMobility Poland S.A. (EMP) podpisali term sheet definiujący założenia oraz warunki przyszłej transakcji wejścia kapitałowego do spółki.
Kraków modernizuje oświetlenia stadionów na 120-lecie klubów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków modernizuje oświetlenia stadionów na 120-lecie klubów [FILM]
W roku 120-lecia krakowskich klubów sportowych – Wisły Kraków, Cracovii oraz Juvenii – miasto inwestuje w obiekty, na których rozgrywają one swoje mecze. Planowana modernizacja oświetlenia miejskich stadionów poprawi jakość obiektów, a jednocześnie przyniesie wymierne efekty ekologiczne i ekonomiczne. Według analiz zużycie energii spadnie o ok. 25–30%, a emisja CO₂ zmniejszy się o blisko 40 ton rocznie.
Wody Polskie podpisują kluczowe umowy przeciwpowodzioweartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie podpisują kluczowe umowy przeciwpowodziowe
Większe bezpieczeństwo mieszkańców, skuteczniejsza ochrona przed skutkami zmian klimatu i realne inwestycje w infrastrukturę hydrotechniczną - to efekty podpisanych umów o dofinansowanie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Dzięki środkom z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) ruszają strategiczne projekty dla Żuław i Dęblina.
Tak powstawała II faza kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu [FILM – time lapse]artykuł
Pokaż artykuł
Tak powstawała II faza kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu [FILM – time lapse]
Budynek drugiej fazy kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu, oddany do użytku kilka miesięcy temu, oferuje powierzchnię wynoszącą 21 500 mkw. Jego największym atutem są 40-metrowe loggie, znajdujące się na każdym piętrze biurowca, które można dowolnie aranżować, tworząc wyjątkową przestrzeń do pracy i relaksu.
We Wrocławiu zostanie otwarty jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów ALDI w nowym formacie Urbanartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostanie otwarty jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów ALDI w nowym formacie Urban
W stolicy Dolnego Śląska powstaje jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów niemieckiej sieci ALDI w nowym formacie Urban. Drugi tego typu obiekt budowany jest w podwarszawskich Markach.
Galeria Dominikańska rozszerza ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Galeria Dominikańska rozszerza ofertę gastronomiczną
Do grona najemców Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu dołączyła siec LUCA Bakery Polska. 22 października otworzyła tam swój pierwszy punkt w galerii handlowej. W dwóch okienkach na wynos w Galerii Dominikańskiej sieci LUCA klienci znajdą tam bajgle, precle, kanapki i wiele innych pozycji.
Kraków: Tramwaje wracają na ulicę Bieńczyckąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Tramwaje wracają na ulicę Bieńczycką
Deweloper w ramach budowy osiedla przy ulicy Bieńczyckiej przebudowuje skrzyżowanie oraz przystanki...
Na wrocławskich Maślicach powstanie kolejny nowy, duży budynek wielorodzinnyartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Maślicach powstanie kolejny nowy, duży budynek wielorodzinny
Szykuje się kolejna nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na jednym z najszybciej rozwijających się osiedli w stolicy Dolnego Śląska – Maślicach. Inwestycja zostanie zrealizowana przy al. Śliwowej, w nowej części wrocławskich Maślic, w okolicy, w której w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat wybudowanych zostało kilkanaście dużych kompleksów mieszkaniowych.
Nowe miejsca pracy. Dostawca usług IT i outsourcingu otworzył biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Dostawca usług IT i outsourcingu otworzył biuro we Wrocławiu
Kolejna firma z branży IT stawia na stolicę Dolnego Śląska. Natek Poland, dostawca usług IT i outsourcingu, otworzył nowe biuro w biurowcu Infinity we Wrocławiu. Wrocławska siedziba firmy zajmuje 615 metrów kwadratowych.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Sępa-Szarzyńskiego 65A
Wrocław, Sępa-Szarzyńskiego 65A
Wyburzenia, ul. Powstańców Śląskich 20inwestycja
Pokaż inwestycję
Wyburzenia, ul. Powstańców Śląskich 20
Wrocław, Krzyki, Powstańców Śląskich 20
[Wrocław] Biurowiec "Szkocka Point"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Biurowiec "Szkocka Point"
Wrocław, Fabryczna
[Wrocław] Hostel Trioinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Hostel Trio
Wrocław, Stare Miasto, Trzemeska 4
REKLAMA